Neseda, j.s.a.

Jak neztratit zdraví v sedavém zaměstnání?

Společnost NESEDA je první na světě svého druhu, která řeší tuto výzvu. Pomáhá Vám vytvořit aktivní pracovní prostředí, které jako jediné může naše lidské tělo ochránit od fyzické degenerace.

Čím déle sedíme bez pohybu, tím rychleji se naše tělo adaptuje…

Jaký je rozdíl mezi pohodlným sezením a zdravým sezením? 

Proč nejzdravější poloha na sezení je právě ta další?

Zdravé sezení není to samé jako pohodlné sezení…

Ergonomie je věda, která nám pomáhá pochopit jak sedět v geometricky správné poloze. Problém je však jinde. My sedět dlouho ve správné poloze nepotřebujeme.

My naše tělo potřebujeme “vyživovat” pravidelným pohybem, jinak se stává dysfunkční. Pokazit si vlastní držení těla můžeme jen jednou, potom v něm musíme přežít celý zbytek života a nebo vynaložit hodně úsilí a peněz, abychom se navrátili do původní „formy“. A tomu chceme zabránit za každou cenu. Jak?

Jediné řešení je začít uvažovat nad tím, jak do svého pracoviště zavést kulturu pohybu. To znamená vytvořit aktivní prostředí, kde je běžné a normální se v průběhu práce zlehka hýbat, střídat polohy sezení či stání, mít okolo sebe prvky, které nám umožňují pohyb za no-extra-time (žádný čas navíc).

Čím déle pracujeme v prostředí, které je chudé na pohyb, tím hlubší fyzická degenerace nastává.

(Zdroj: www.neseda.com)

Proč aktivní sezení?

Různé polohy sezení respektují přirozenost našeho těla zůstat aktívní i v průběhu práce. Rozdíl mezi pohodlným a zdravým sezením je propastný.

Na židli Neseda se dá pohodlně usadit. Nebyla však stvořená pro pohodlné sezení. Její úloha je umožnit Vám prostřídat různé polohy sezení v průběhu pracovního dne, aby jste zůstali aktivní a produktivní. Pohodlné sezení vede k pasivitě, „oslabení“ mysli či ztrátě svalového tonu. Důležité svaly se zkracují a za 10 či 20 roků proseděných v jedné geometrické poloze naše tělo fyzicky degeneruje.