O  značce Vivobarefoot 

V roce 2004 se britská společnost Terra Plana stala průkopníkem v kategorii barefoot (bosé) obuvi. Tehdy na trh uvedla boty značky Vivobarefoot (Vivo znamená latinsky žít, barefoot znamená v překladu z angličtiny bos), první barefoot boty s patentovanou ultra tenkou podrážkou odolnou proti oděru s ochrannou technologií odolnou proti propíchnutí. Tato podrážka nabízí maximální senzorickou zpětnou vazbu mozku a zároveň největší možnou ochranu chodidlům.

S 200 000 nervovými zakončeními, 33 svaly, 28 kostmi a 19 šlachami je lidské chodidlo mistrovské dílo přírody, které nepotřebuje pseudo tlumiče a silnou neforemnou podrážku ke správné funkci.

70 % informací, které dostává mozek o pohybu, pochází z nervových zakončení, která jsou umístěna na vašich chodidlech. Čím lepší a přímější je kontakt se zemí, tím přirozenější je pohyb i odezva vašeho těla na prostředí, ve kterém se pohybujete.

Jelikož chodit bos lze jen výjimečně, vzrostl požadavek na výrobu bot, které se co nejvíce bosé chůzi přibližují, zároveň ale poskytnou ochranu proti zranění ostrými předměty a ochrání nohy před klimatickými vlivy počasí. Proto za vědecké podpory vznikla značka VIVOBAREFOOT nabízející nejširší nabídku barefoot (bosých) bot na trhu. Boty VIVOBAREFOOT mají rozdílné druhy tenkých podrážek určených do města, k běhání na silnici, v terénu, boty do přírody, na fitness i do hor, aby si vybral opravdu každý.

VIVOBAREFOOT je značka, která u všech svých výrobků klade důraz na co nejmenší zatížení životního prostředí. Proto při jejich výrobě využívá recyklované i recyklovatelné materiály, materiály z místních zdrojů s využitím ekologicky šetrných výrobních postupů, s důrazem na funkčnost, komfort a kvalitu.

Vivoplzeň a jak se k nim dostat

Jejich prodejnu VIVOBAREFOOT bot najdete na adrese: Palackého nám. 5, 301 00 Plzeň (naproti parkovacímu domu OC Plaza). Otevřeno mají každý pracovní den od 10:00 do 18:00 a také v sobotu od 10:00 do 13:00. V neděli a o státních svátcích naleznete prodejnu prázdnou. Pro kontaktování prodejny jednoduše můžete využít telefonní číslo: +420 604 630 604 nebo můžete využít komunikace pomocí emailu: info@vivoplzen.cz 

A jak se k ním dostanete: Auto můžete zaparkovat u obchodního centra (v parkovacím domě 3 hodiny zdarma). Pak stačí jen přejít silnici a jste u nich. Pokud vyrazíte tramvají, vyberte si tramvaj číslo 2 a vystupte na zastávce „Výstaviště.“ Opět stačí jen přejít silnici tak, aby OC Plaza byla za vámi a jste u nich. 

(Zdroj: vivoplzen.cz)